Велика і могутня Катніс Евердін, переможниця двох Голодних ігор знову повертається на великі екрани, щоб очолити повстання округів проти Капітолія та витягнути всі кревно наклянчені кошти підліткової аудиторії. А щоб нікому не здалося, що цього мало, стрічку поділили на дві частини, аби повністю відповідати нинішнім канонам моди. Це дозволить ще детальніше показати все, що описано в книзі, та звісно ж заробити більше грошенят.
Ігри скінчилися
Сюжет кінострічки починається відразу ж після закінчення подій попереднього фільму. Катніс вижила, потрапила в округ 13, який постійно готувався до повстання. Зараз вона повинна стати обличчям революції і вселити надію в серця людей, аби закінчити деспотичне правління Капітолія. Зі свого боку президент Снов полонив Піту Меларка, коханого Катні,с з яким вона пройшла вогонь, воду та Голодні ігри, і використовує його, як антипропаганду революції.
http://youtu.be/w2eEjixIRYk
Слово і діло
Наріжним каменем сюжету стали запитання про вплив ЗМІ на суспільство. Великим людям з 13 округу від Катніс потрібен лише образ Переспівниці — дівчини, яка пішла проти системи і двічі виграла. Вони знімають агітаційні ролики, показують революціонерку постраждалим в інших округах, та носяться з нею, як з писаною торбою. І це діє, народ підіймається — масові повстання і теракти. Бо сила мас-медіа велика і непереможна. Точиться інформаційна війна, і хто в ній переможе, той виграє реальну війну.
Але все би добре, якби хоч щось діялося окрім пропаганди. За весь фільм була лише одна екшн-сцена і то зроблена настільки недобре, що здавалось, дивишся не голівудське кіно, а якийсь російський серіал. Насправді, занадто багато теревенили про одне й те ж, і від цього страшно хотілось спати. І якщо перша година — ще так-сяк, то під кінець взагалі висидіти неможливо.
У Капітолій-граді, вранці рано ридає Катніс
Персонаж Дженніфер Лоуренс своїм квилінням неймовірно набридає. То вона не може обрати між Пітою та Ґейлом, то вона побачила руїни свого округа і, бідолашна, падає на коліна в сльозах. А тут вона вся така героїня, виголошує неймовірну промову, після якої люди йдуть на революцію. Визначся, дівчино, хто ти і чого хочеш? А проблема в тому, що зовсім не віриться в її страждання і переживання. Сидиш з кам’яним писком і питаєш подумки: “Ну і?”. Усе, що зробила Катніс за весь фільм, так це зби*СПОЙЛЕРСПОЙЛЕРСПОЙЛЕРСПОЙЛЕР*ілою, а все інше — пустопорожні балачки.
З хорошого — це музичний супровід, музика підібрана просто ідеально для деяких моментів. Теж у фільмі є пісня, яку було повністю дуже і дуже гарно переспівано українською — уклін до землі перекладачам. В акторський склад додалась Марґарет з родини Тирелів, яка трішки змінила зачіску. На жаль більше цікавих особистостей не знайшлося. Отож, не дивлячись ні на що, фанатам йти обов’язково! Тим хто лише краєм вуха чув про „Голодні ігри“ не варто марнувати час на це кіно.
Вдалося
- ще боїтеся ЗНО
- невибагливий глядач
- не тямитеся без антиутопій
- фанатієте від реаліті-шоу
Не вдалося
- читали щось ще, крім Букварика
- чекаєте від стрічки шаленого дійства
- не любите дівок-протаґоністів
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!